Upcoming Events & Results

No Event
No Event
No Event
No Event
Sat Aug 18
Final
vs. Waterloo L, 2-1
@ at Nipissing
Sun Aug 19
Final
at Nipissing L, 4-0
Tue Aug 21
Final
at Trent L, 3-0
Sun Aug 26
Final
vs. Durham W, 2-1
Mon Sep 03
Final
vs. Lincoln Memorial L, 93-66
Fri Sep 07
Final
at George Brown W, 6-1
Esther Shiner
Fri Sep 07
Final
at George Brown T, 0-0
Esther Shiner
Sun Sep 09
Final
at Cambrian W, 3-0
Sun Sep 09
Final
at Cambrian W, 1-0
Wed Sep 12
Final
vs. Conestoga W, 48-28
Trafalgar
Thu Sep 13
Final
at Conestoga W, 1-0
Budd Park Field #1
Thu Sep 13
Final
at Conestoga W, 5-0
Budd Park Field #1
Sat Sep 15
at Fanshawe Invitational
Sat Sep 15
Final
vs. Durham L, 3-1
Wed Sep 19
Final
vs. George Brown W, 4-2
@ Trafalgar(Oakville)
Thu Sep 20
Final
vs. George Brown T, 2-2
Sat Sep 22
at Western Invitational
Sat Sep 22
Final
vs. Humber L, 42-0
Sat Sep 22
Final
vs. Conestoga W, 17-12
@ Sheridan - Trafalgar
Sat Sep 22
Final
at Mohawk W, 38-24
Mohawk Sports Park ? Field 1
Sat Sep 22
Final
vs. Seneca L, 31-7
@ Sheridan - Trafalgar
Tue Sep 25
Final
at U of T Mississauga W, 1-0
Wed Sep 26
Final
at U of T Mississauga W, 3-1
Fri Sep 28
Final
vs. Loyalist W, 50-33
@ Loyalist Fall Classic
Fri Sep 28
Final
at McMaster L, 95-82
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 34-10
@ Conestoga College - Rogers Field, Cambridge
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 29-17
Trafalgar
Sat Sep 29
Final
vs. St. Lawrence W, 67-40
@ Loyalist Fall Classic
Sat Sep 29
Final
vs. Humber L, 24-0
@ Conestoga College - Rogers Field, Cambridge
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Sat Sep 29
Final
at Seneca L, 28-10
Conestoga
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 3-1
Sheridan Homecoming
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 4-0
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 3-0
Sat Sep 29
Final
vs. Sheridan W, 94-81
@ Trafalgar Campus Alumni game
Sat Sep 29
Final
vs. Loyalist Alumni W, 71-56
@ Loyalist Fall Classic
Wed Oct 03
Final
at Humber T, 2-2
Soccer Centre
Wed Oct 03
Final
at Humber L, 2-0
Soccer Centre
Thu Oct 04
Final
at Georgian L, 50-17
J.C. Massie Field - Barrie Campus
Thu Oct 04
Final
vs. John Abbott W, 119-69
@ Dawson Fall Classic
Thu Oct 04
Final
at Dawson L, 85-55
Fri Oct 05
Final
vs. Jean-de-Brébeuf W, 78-75
@ Dawson Fall Classic
Fri Oct 05
Final
at Vanier W, 69-67
Sat Oct 06
Final
at John Abbott W, 82-55
Sat Oct 06
Final
vs. Cambrian W, 2-0
Sat Oct 06
Final
vs. Cambrian T, 1-1
Sat Oct 06
Final
vs. Montmorency W, 88-85
@ Dawson Fall Classic
Sat Oct 06
Final
at Trent W, 3-0
Sat Oct 06
Final
at St-Jean sur Richelieu L, 55-42
Sun Oct 07
Final - 2OT
vs. George Brown W, 101-98
@ Dawson Fall Classic
Tue Oct 09
Final
vs. U of T Mississauga W, 3-1
Wed Oct 10
Final
vs. U of T Mississauga W, 7-0
Thu Oct 11
Final
at Seneca L, 43-38
Fletcher's Field
Fri Oct 12
Final
vs. George Brown W, 74-62
Wayne Allison Fall Showdown
Fri Oct 12
Final
vs. La Cite W, 101-72
Wayne Allison Fall Showdown
Sat Oct 13
at Centennial Invitational
Sat Oct 13
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sat Oct 13
Final
vs. Canadore W, 96-82
Wayne Allison Fall Showdown
Sat Oct 13
Final
vs. Durham W, 19-15
@ Fleming College Crossover
Sat Oct 13
Final
vs. Loyalist L, 30-14
@ Fleming College Crossover
Sat Oct 13
Final
vs. Canadore W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sat Oct 13
Final
vs. Niagara County Community College W, 109-96
Wayne Allison Fall Showdown Championship
Sun Oct 14
Final
vs. St. Lawrence L, 26-0
@ Fleming College Crossover
Sun Oct 14
Final
vs. Cambrian W, 3-1
Wannamaker Invitational
Sun Oct 14
Final
vs. Algonquin L, 36-5
@ Fleming College Crossover
Sun Oct 14
Final
vs. Seneca W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sun Oct 14
Final
vs. Fleming L, 22-7
@ Fleming College Crossover
Tue Oct 16
Final
vs. Humber L, 5-0
Wed Oct 17
Final
vs. Humber T, 1-1
Sat Oct 20
at Brock Invitational
Sat Oct 20
Final
vs. Humber L, 36-0
@ Seneca College
Sat Oct 20
Final
vs. Georgian W, 40-21
Trafalgar
Sat Oct 20
Final
vs. Conestoga L, 22-5
@ Seneca College
Sat Oct 20
Final
at Mohawk L, 3-1
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair L, 2-1
Game A
Sat Oct 20
Final
vs. Seneca W, 20-19
@ West Tournament
Sat Oct 20
Final
at Mohawk L, 3-1
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair W, 83-68
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair W, 119-108
Sat Oct 20
Final
at Centennial W, 3-0
Game C
Thu Oct 25
Final
vs. Durham W, 3-0
Game 4
Fri Oct 26
Final
vs. Algonquin W, 3-2
Game 8 - Semi-Final
Sat Oct 27
at Centennial
at OCAA Championship
Sat Oct 27
Final
vs. St. Lawrence L, 24-14
Crossover Game 1
Sat Oct 27
Final
vs. Humber L, 2-1
Gold Medal Game
Sat Oct 27
Final
vs. Sault W, 82-31
Sat Oct 27
Final
vs. Sault W, 127-65
Sat Oct 27
Final
at Cambrian W, 3-0
Sat Oct 27
Final
at Cambrian W, 3-0
Sun Oct 28
Final
vs. Sault W, 80-38
Sun Oct 28
Final
at Boreal W, 3-0
Sun Oct 28
Final
vs. Sault W, 134-60
Sun Oct 28
Final
at Boreal W, 3-0
Fri Nov 02
Final
at Redeemer W, 80-66
Fri Nov 02
Final
at Redeemer L, 112-109
Sat Nov 03
Final
at Loyalist L, 28-5
Game 2
Sat Nov 03
Final
vs. St. Lawrence L, 20-7
Game 5 - Consolation
Sat Nov 03
Final
vs. Redeemer W, 3-0
Sat Nov 03
Final
vs. Redeemer L, 3-0
Wed Nov 07
Final
at Capilano W, 2-0
Quarter Final / Quart de finale
Wed Nov 07
Final
at Humber L, 71-56
Wed Nov 07
Final
at Humber L, 81-78
Thu Nov 08
Final - PK Away
vs. Ahuntsic L, 2-1
Semi Final / Demi-finale
Fri Nov 09
Final
vs. Langara W, 2-1
Bronze Semi Final / Demi-finale bronze
Sat Nov 10
at Seneca
at CCAA Championship
Sat Nov 10
Final
at U of T Mississauga W, 73-52
Sat Nov 10
Final
at Capilano W, 6-2
Bronze Final / Finale bronze
Sat Nov 10
Final
at U of T Mississauga W, 110-89
Fri Nov 16
Final
vs. Fanshawe L, 88-53
Fri Nov 16
Final
vs. Fanshawe W, 87-85
Sat Nov 17
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Sat Nov 17
Final
vs. Conestoga W, 3-1
Wed Nov 21
Final
vs. Humber L, 3-0
Wed Nov 21
Final
vs. Humber L, 3-0
Sat Nov 24
Final
vs. Lambton W, 61-54
Sat Nov 24
Final
vs. Lambton W, 101-97
Sun Nov 25
Final
vs. Niagara L, 3-1
Sun Nov 25
Final
vs. Niagara L, 3-2
Tue Nov 27
Final
vs. Mohawk W, 85-44
Tue Nov 27
Final
vs. Mohawk W, 118-93
Sat Dec 01
Final
at Conestoga W, 83-48
Sat Dec 01
Final
at Conestoga W, 96-77
Sat Dec 01
Final
at Fanshawe L, 3-0
Sat Dec 01
Final
at Fanshawe L, 3-0
Sun Dec 02
Final
at St. Clair L, 3-0
Sun Dec 02
Final
at St. Clair L, 3-0
Thu Dec 06
Final
at Niagara W, 57-53
Thu Dec 06
Final
at Niagara L, 110-95
Wed Dec 19
Final
at Villa Maria L, 79-45
Villa Maria Holiday Classic
Wed Dec 19
Final
vs. Bryant & Stratton - Buffalo L, 86-71
@ Villa Maria Villa Maria Holiday Classic
Thu Dec 20
Final
at Villa Maria L, 93-65
Villa Maria Holiday Classic
Thu Dec 20
Final
at Villa Maria L, 100-72
Villa Maria Holiday Classic
Fri Dec 28
Final
vs. Centennial W, 91-85
@ George Brown East/West Holiday Series
Fri Dec 28
Final
vs. Seneca W, 97-90
@ George Brown East/West Holiday Series
Sat Dec 29
Final
vs. George Brown L, 105-87
@ George Brown OCAA East/West Holiday Series
Fri Jan 04
Final
vs. George Brown W, 65-54
@ Seneca 2019 Sting Classic
Sat Jan 05
Final
vs. Fanshawe L, 89-58
@ Seneca College (Toronto, ON) Sting Classic Exhibition Tournament
Thu Jan 10
Final
at Humber L, 3-0
Thu Jan 10
Final
at Humber L, 3-0
Sat Jan 12
Final
at Lambton L, 67-56
Sat Jan 12
Final
at Lambton W, 79-76
Sun Jan 13
Final
at St. Clair W, 79-68
Sun Jan 13
Final
vs. St. Clair L, 3-0
Sun Jan 13
Final
at St. Clair W, 104-95
Sun Jan 13
Final
vs. St. Clair W, 3-0
Thu Jan 17
Final
at Niagara L, 3-2
Thu Jan 17
Final
at Niagara L, 3-0
Sat Jan 19
Final
vs. Conestoga W, 74-40
Sat Jan 19
Final
vs. Conestoga W, 93-60
Sun Jan 20
Final
vs. Fanshawe L, 3-0
Sun Jan 20
Final
vs. Fanshawe L, 3-0
Sat Jan 26
Final
vs. Cambrian W, 3-0
Sat Jan 26
Final
vs. Cambrian W, 3-0
Sun Jan 27
Final
vs. Boreal W, 3-0
Sun Jan 27
Final
vs. Boreal W, 3-0
Tue Jan 29
Final
vs. Niagara W, 68-61
Tue Jan 29
Final
vs. Niagara W, 103-95
Fri Feb 01
Final
at Redeemer W, 3-2
Fri Feb 01
Final
at Redeemer W, 3-2
Sat Feb 02
Final
vs. U of T Mississauga W, 89-58
Sat Feb 02
Final
vs. U of T Mississauga W, 104-78
Tue Feb 05
Final
vs. Redeemer W, 74-61
Tue Feb 05
Final
vs. Redeemer W, 102-96
Thu Feb 07
Final
vs. Mohawk L, 3-1
Thu Feb 07
Final
vs. Mohawk L, 3-2
Fri Feb 08
Final
at Mohawk W, 77-43
Fri Feb 08
Final
at Mohawk L, 100-99
Sat Feb 09
Final
at Conestoga W, 3-1
Sat Feb 09
Final
at Conestoga L, 3-0
Wed Feb 13
Final
at Fanshawe L, 76-52
Wed Feb 13
Final
at Fanshawe L, 98-90
Fri Feb 15
Final
vs. Humber L, 58-47
Fri Feb 15
Final
vs. Humber W, 90-80
Sat Feb 16
Final
at La Cite L, 3-0
Game F
Sat Feb 16
Final
at Canadore W, 3-1
Game F
Fri Feb 22
Final
vs. Humber L, 3-0
Game 4
Sat Feb 23
Final
vs. Mohawk L, 3-1
Game 5
Sat Feb 23
Final
vs. Loyalist W, 67-52
Game E
Sat Feb 23
Final
vs. Algonquin W, 112-74
Game F
Thu Feb 28
Final
vs. Fanshawe W, 110-99
Game #4
Thu Feb 28
Final
vs. Niagara L, 69-55
Game #2
Fri Mar 01
Final
at St. Lawrence W, 56-50
Game #6
Fri Mar 01
Final
vs. Seneca W, 84-63
Game #7
Sat Mar 02
Final
vs. Algonquin W, 82-56
Consolation Final
Sat Mar 02
Final
at Humber W, 86-70
Gold Medal Game
Thu Mar 14
Final
vs. Montmorency W, 105-83
Match 3 - Quarter Final / Quart de finale
Fri Mar 15
Final
at Holland W, 107-96
Match 8 - Semi Final / Demi-finale
Sat Mar 16
Final
vs. VIU L, 85-82
Championship Final / Finale du championnat
Sat Sep 07
12:00 PM
at Fanshawe
Sat Sep 07
2:00 PM
at Fanshawe
Sat Sep 14
1:00 PM
at Conestoga
Riverside Park - Bill Struck Field
Sat Sep 14
2:00 PM
vs. Lambton
Sat Sep 14
4:00 PM
vs. Lambton
Sun Sep 15
12:00 PM
vs. St. Clair
Sun Sep 15
2:00 PM
vs. St. Clair
Fri Sep 20
4:00 PM
at Seneca
Fletcher's Field
Sat Sep 21
10:00 AM
at Conestoga
Conestoga - West Tournament #1
Sat Sep 21
11:30 AM
vs. Humber
Conestoga - West Tournament #1
Sat Sep 21
12:00 PM
vs. Conestoga
Sat Sep 21
1:00 PM
at Seneca
Conestoga - West Tournament #1
Sat Sep 21
2:00 PM
vs. Conestoga
Sat Sep 28
10:00 AM
vs. Humber
Sheridan - West Tournament #2
Sat Sep 28
12:00 PM
vs. Conestoga
Sheridan - West Tournament #2
Sat Sep 28
1:00 PM
at Redeemer
Sat Sep 28
1:30 PM
vs. Seneca
Sheridan - West Tournament #2
Sat Sep 28
2:00 PM
vs. Humber
Sat Sep 28
3:00 PM
at Redeemer
Wed Oct 02
4:30 PM
at Humber
Ontario Soccer Centre
Wed Oct 02
6:30 PM
at Humber
Ontario Soccer Centre
Sat Oct 05
11:30 AM
at Durham
Fleming - Crossover Weekend
Sat Oct 05
12:00 PM
vs. Niagara
Sat Oct 05
1:30 PM
at Loyalist
Fleming - Crossover Weekend
Sat Oct 05
2:00 PM
vs. Niagara
Sat Oct 05
7:00 PM
at Georgian
J.C. Massie Field
Sun Oct 06
10:30 AM
vs. St. Lawrence
Fleming - Crossover Weekend
Sun Oct 06
12:30 PM
vs. Algonquin
Fleming - Crossover Weekend
Sun Oct 06
2:30 PM
vs. Fleming
Fleming - Crossover Weekend
Wed Oct 09
4:30 PM
vs. Mohawk
Thu Oct 10
4:30 PM
vs. Mohawk
Fri Oct 11
3:00 PM
vs. Conestoga
Tue Oct 15
4:30 PM
at U of T Mississauga
Wed Oct 16
4:30 PM
at U of T Mississauga
Sat Oct 19
10:30 AM
at Humber
Seneca - West Tournament #3
Sat Oct 19
11:00 AM
vs. Mohawk
Sat Oct 19
11:30 AM
at Conestoga
Seneca - West Tournament #3
Sat Oct 19
1:00 PM
vs. Mohawk
Sat Oct 19
1:30 PM
at Seneca
Seneca - West Tournament #3
Sat Oct 19
3:00 PM
vs. Mohawk
Sat Oct 19
6:00 PM
at Canadore
Tue Oct 22
6:00 PM
vs. Fanshawe
Tue Oct 22
8:00 PM
vs. Fanshawe
Sun Oct 27
1:00 PM
at Conestoga
Sun Oct 27
3:00 PM
at Conestoga
Tue Oct 29
6:00 PM
vs. Humber
Tue Oct 29
8:00 PM
vs. Humber
Fri Nov 01
6:00 PM
at Niagara
Fri Nov 01
8:00 PM
at Niagara
Wed Nov 06
6:00 PM
at Redeemer
Wed Nov 06
8:00 PM
at Redeemer
Sat Nov 09
2:00 PM
vs. Lambton
Sat Nov 09
4:00 PM
vs. Lambton
Sun Nov 10
1:00 PM
vs. Humber
Sun Nov 10
3:00 PM
vs. Humber
Wed Nov 13
6:00 PM
at Redeemer
Wed Nov 13
8:00 PM
at Redeemer
Fri Nov 15
6:00 PM
at Niagara
Fri Nov 15
8:00 PM
at Niagara
Sat Nov 16
1:00 PM
at Conestoga
Sat Nov 16
3:00 PM
at Conestoga
Sat Nov 23
4:00 PM
at St. Clair
Sat Nov 23
4:00 PM
vs. St. Clair
Sat Nov 23
6:00 PM
at St. Clair
Sat Nov 23
6:00 PM
vs. St. Clair
Sun Nov 24
1:00 PM
at Fanshawe
Sun Nov 24
3:00 PM
at Fanshawe
Thu Nov 28
6:00 PM
at Mohawk
Thu Nov 28
8:00 PM
at Mohawk
Sat Nov 30
6:00 PM
vs. Boreal
Sat Nov 30
8:00 PM
vs. Boreal
Sun Dec 01
1:00 PM
vs. Cambrian
Sun Dec 01
3:00 PM
vs. Cambrian
Thu Jan 09
6:00 PM
vs. Fanshawe
Thu Jan 09
8:00 PM
vs. Fanshawe
Fri Jan 10
6:00 PM
vs. Mohawk
Fri Jan 10
8:00 PM
vs. Mohawk
Tue Jan 14
6:00 PM
vs. Niagara
Tue Jan 14
8:00 PM
vs. Niagara
Wed Jan 15
6:00 PM
at Humber
Wed Jan 15
8:00 PM
at Humber
Sat Jan 18
1:00 PM
vs. Redeemer
Sat Jan 18
3:00 PM
vs. Redeemer
Sun Jan 19
1:00 PM
vs. Canadore
Sat Jan 25
6:00 PM
at Cambrian
Sat Jan 25
6:00 PM
at Sault
Sat Jan 25
8:00 PM
at Cambrian
Sat Jan 25
8:00 PM
at Sault
Sun Jan 26
1:00 PM
at Boreal
Sun Jan 26
1:00 PM
at Sault
Sun Jan 26
3:00 PM
at Boreal
Sun Jan 26
3:00 PM
at Sault
Thu Jan 30
6:00 PM
vs. Conestoga
Thu Jan 30
8:00 PM
vs. Conestoga
Sat Feb 01
4:00 PM
vs. Redeemer
Sat Feb 01
6:00 PM
vs. Redeemer
Wed Feb 05
6:00 PM
at Mohawk
Wed Feb 05
8:00 PM
at Mohawk
Thu Feb 06
6:00 PM
at Fanshawe
Thu Feb 06
8:00 PM
at Fanshawe
Sat Feb 08
1:00 PM
vs. Conestoga
Sat Feb 08
3:00 PM
vs. Conestoga
Sun Feb 09
1:00 PM
vs. Niagara
Sun Feb 09
3:00 PM
vs. Niagara
Sat Feb 15
4:00 PM
vs. St. Clair
Sat Feb 15
4:00 PM
at St. Clair
Sat Feb 15
6:00 PM
vs. St. Clair
Sat Feb 15
6:00 PM
at St. Clair
Sun Feb 16
1:00 PM
at Lambton
Sun Feb 16
3:00 PM
at Lambton
Thu Feb 20
6:00 PM
at Humber
Thu Feb 20
8:00 PM
at Humber
No Event
View Full Schedule
No Event
Thu Oct 26
Final
vs. Fanshawe W, 106-77
Thu Nov 02
Final
vs. Mohawk W, 86-50
Fri Nov 03
Final
at Conestoga W, 128-66
Wed Nov 08
Final
vs. U of T Mississauga W, 110-66
Sat Nov 18
Final
at Lambton W, 107-81
Sun Nov 19
Final
at St. Clair W, 105-82
Thu Nov 23
Final
vs. Humber W, 88-73
Tue Nov 28
Final
vs. Niagara W, 93-84
Fri Dec 01
Final
at Redeemer L, 96-78
Tue Jan 16
Final
vs. Conestoga W, 93-50
Sat Jan 20
Final
at Sault W, 110-71
Sun Jan 21
Final
at Sault W, 134-76
Thu Jan 25
Final - OT
at Humber L, 100-98
Sat Jan 27
Final
vs. Lambton W, 110-106
Wed Jan 31
Final
at Niagara W, 91-83
Sat Feb 03
Final
vs. Redeemer L, 91-82
Sat Feb 10
Final
at Mohawk L, 91-84
Wed Feb 14
Final
at U of T Mississauga W, 124-88
Sun Feb 18
Final
vs. St. Clair W, 106-91
Wed Feb 21
Final
at Fanshawe W, 85-82
Sun Feb 25
Final
vs. Georgian W, 106-78
Game B
Thu Mar 01
Final
at Fanshawe W, 67-61
Game 4
Fri Mar 02
Final - OT
vs. Seneca L, 89-81
Game 8
Sat Mar 03
Final
vs. Redeemer W, 119-84
Bronze Medal Game
Mon Sep 03
Final
vs. Lincoln Memorial L, 93-66
Fri Sep 28
Final
at McMaster L, 95-82
Sat Sep 29
Final
vs. Sheridan W, 94-81
@ Trafalgar Campus Alumni game
Thu Oct 04
Final
vs. John Abbott W, 119-69
@ Dawson Fall Classic
Fri Oct 05
Final
vs. Jean-de-Brébeuf W, 78-75
@ Dawson Fall Classic
Sat Oct 06
Final
vs. Montmorency W, 88-85
@ Dawson Fall Classic
Sun Oct 07
Final - 2OT
vs. George Brown W, 101-98
@ Dawson Fall Classic
Fri Oct 12
Final
vs. George Brown W, 74-62
Wayne Allison Fall Showdown
Fri Oct 12
Final
vs. La Cite W, 101-72
Wayne Allison Fall Showdown
Sat Oct 13
Final
vs. Canadore W, 96-82
Wayne Allison Fall Showdown
Sat Oct 13
Final
vs. Niagara County Community College W, 109-96
Wayne Allison Fall Showdown Championship
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair W, 119-108
Sat Oct 27
Final
vs. Sault W, 127-65
Sun Oct 28
Final
vs. Sault W, 134-60
Fri Nov 02
Final
at Redeemer L, 112-109
Wed Nov 07
Final
at Humber L, 81-78
Sat Nov 10
Final
at U of T Mississauga W, 110-89
Fri Nov 16
Final
vs. Fanshawe W, 87-85
Sat Nov 24
Final
vs. Lambton W, 101-97
Tue Nov 27
Final
vs. Mohawk W, 118-93
Sat Dec 01
Final
at Conestoga W, 96-77
Thu Dec 06
Final
at Niagara L, 110-95
Wed Dec 19
Final
vs. Bryant & Stratton - Buffalo L, 86-71
@ Villa Maria Villa Maria Holiday Classic
Thu Dec 20
Final
at Villa Maria L, 100-72
Villa Maria Holiday Classic
Fri Dec 28
Final
vs. Centennial W, 91-85
@ George Brown East/West Holiday Series
Fri Dec 28
Final
vs. Seneca W, 97-90
@ George Brown East/West Holiday Series
Sat Dec 29
Final
vs. George Brown L, 105-87
@ George Brown OCAA East/West Holiday Series
Sat Jan 12
Final
at Lambton W, 79-76
Sun Jan 13
Final
at St. Clair W, 104-95
Sat Jan 19
Final
vs. Conestoga W, 93-60
Tue Jan 29
Final
vs. Niagara W, 103-95
Sat Feb 02
Final
vs. U of T Mississauga W, 104-78
Tue Feb 05
Final
vs. Redeemer W, 102-96
Fri Feb 08
Final
at Mohawk L, 100-99
Wed Feb 13
Final
at Fanshawe L, 98-90
Fri Feb 15
Final
vs. Humber W, 90-80
Sat Feb 23
Final
vs. Algonquin W, 112-74
Game F
Thu Feb 28
Final
vs. Fanshawe W, 110-99
Game #4
Fri Mar 01
Final
vs. Seneca W, 84-63
Game #7
Sat Mar 02
Final
at Humber W, 86-70
Gold Medal Game
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
No Event
Thu Oct 26
Final
vs. Fanshawe L, 75-71
Thu Nov 02
Final
vs. Mohawk L, 73-51
Fri Nov 03
Final
at Conestoga W, 62-52
Wed Nov 08
Final
vs. U of T Mississauga W, 79-62
Sat Nov 18
Final
at Lambton W, 82-62
Sun Nov 19
Final
at St. Clair L, 70-64
Thu Nov 23
Final
vs. Humber L, 103-33
Tue Nov 28
Final
vs. Niagara L, 82-74
Fri Dec 01
Final
at Redeemer W, 72-61
Tue Jan 16
Final
vs. Conestoga W, 72-51
Sat Jan 20
Final
at Sault W, 78-26
Sun Jan 21
Final
at Sault W, 78-32
Thu Jan 25
Final
at Humber L, 104-62
Sat Jan 27
Final
vs. Lambton W, 90-69
Wed Jan 31
Final - OT
at Niagara L, 83-80
Sat Feb 03
Final
vs. Redeemer L, 68-64
Sat Feb 10
Final
at Mohawk L, 75-56
Wed Feb 14
Final
at U of T Mississauga W, 78-63
Sun Feb 18
Final
vs. St. Clair L, 62-42
Wed Feb 21
Final
at Fanshawe L, 76-59
Sun Feb 25
Final
at Durham L, 80-74
Game E
Fri Sep 28
Final
vs. Loyalist W, 50-33
@ Loyalist Fall Classic
Sat Sep 29
Final
vs. St. Lawrence W, 67-40
@ Loyalist Fall Classic
Sat Sep 29
Final
vs. Loyalist Alumni W, 71-56
@ Loyalist Fall Classic
Thu Oct 04
Final
at Dawson L, 85-55
Fri Oct 05
Final
at Vanier W, 69-67
Sat Oct 06
Final
at John Abbott W, 82-55
Sat Oct 06
Final
at St-Jean sur Richelieu L, 55-42
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair W, 83-68
Sat Oct 27
Final
vs. Sault W, 82-31
Sun Oct 28
Final
vs. Sault W, 80-38
Fri Nov 02
Final
at Redeemer W, 80-66
Wed Nov 07
Final
at Humber L, 71-56
Sat Nov 10
Final
at U of T Mississauga W, 73-52
Fri Nov 16
Final
vs. Fanshawe L, 88-53
Sat Nov 24
Final
vs. Lambton W, 61-54
Tue Nov 27
Final
vs. Mohawk W, 85-44
Sat Dec 01
Final
at Conestoga W, 83-48
Thu Dec 06
Final
at Niagara W, 57-53
Wed Dec 19
Final
at Villa Maria L, 79-45
Villa Maria Holiday Classic
Thu Dec 20
Final
at Villa Maria L, 93-65
Villa Maria Holiday Classic
Fri Jan 04
Final
vs. George Brown W, 65-54
@ Seneca 2019 Sting Classic
Sat Jan 05
Final
vs. Fanshawe L, 89-58
@ Seneca College (Toronto, ON) Sting Classic Exhibition Tournament
Sat Jan 12
Final
at Lambton L, 67-56
Sun Jan 13
Final
at St. Clair W, 79-68
Sat Jan 19
Final
vs. Conestoga W, 74-40
Tue Jan 29
Final
vs. Niagara W, 68-61
Sat Feb 02
Final
vs. U of T Mississauga W, 89-58
Tue Feb 05
Final
vs. Redeemer W, 74-61
Fri Feb 08
Final
at Mohawk W, 77-43
Wed Feb 13
Final
at Fanshawe L, 76-52
Fri Feb 15
Final
vs. Humber L, 58-47
Sat Feb 23
Final
vs. Loyalist W, 67-52
Game E
Thu Feb 28
Final
vs. Niagara L, 69-55
Game #2
Fri Mar 01
Final
at St. Lawrence W, 56-50
Game #6
Sat Mar 02
Final
vs. Algonquin W, 82-56
Consolation Final
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
No Event
Sun Sep 24
at Fleming Invitational
Sat Sep 30
at Seneca Invitational
Sat Oct 14
at Centennial Invitational
Sat Oct 21
at Brock Invitational
Sat Oct 28
at OCAA Championship at Fanshawe
Sat Nov 11
at CCAA Championship at Lionel-Groulx
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
Sun Sep 24
at Fleming Invitational
Sat Sep 30
at Seneca Invitational
Sat Oct 14
at Centennial Invitational
Sat Oct 21
at Brock Invitational
Sat Oct 28
at OCAA Championship at Fanshawe
Sat Nov 11
11:30am ET
at CCAA Championship at Lionel-Groulx
Sat Sep 15
at Fanshawe Invitational
Sat Sep 22
at Western Invitational
Sat Oct 13
at Centennial Invitational
Sat Oct 20
at Brock Invitational
Sat Oct 27
at Centennial
at OCAA Championship
Sat Nov 10
at Seneca
at CCAA Championship
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
Wed Sep 12
Final
vs. Conestoga W, 48-28
Trafalgar
Sat Sep 22
Final
at Mohawk W, 38-24
Mohawk Sports Park ? Field 1
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 29-17
Trafalgar
Thu Oct 04
Final
at Georgian L, 50-17
J.C. Massie Field - Barrie Campus
Thu Oct 11
Final
at Seneca L, 43-38
Fletcher's Field
Sat Oct 20
Final
vs. Georgian W, 40-21
Trafalgar
Sat Oct 27
Final
vs. St. Lawrence L, 24-14
Crossover Game 1
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
Sat Sep 16
Final
vs. Algonquin T, 10-10
@ Humber Brampton Rugby Club
Sat Sep 16
Final
vs. Seneca W, 15-12
@ Humber Brampton Rugby Club
Sat Sep 16
Final
vs. Mohawk W, 22-20
@ Humber Brampton Rugby Club
Sat Sep 23
Final
vs. Loyalist L, 20-7
@ St. Lawrence (K)
Sat Sep 23
Final
vs. Humber L, 26-5
@ St. Lawrence (K)
Sat Sep 23
Final
vs. Fleming L, 22-14
@ St. Lawrence (K)
Sat Sep 30
Final
vs. Seneca L, 24-7
@ Seneca Fletchers Field
Sat Sep 30
Final
vs. St. Lawrence (K) W, 26-17
@ Seneca Fletchers Field
Sat Sep 30
Final
vs. Algonquin L, 27-12
@ Seneca Fletchers Field
Sat Sep 30
Final
vs. Conestoga L, 24-15
@ Seneca Fletchers Field
Sun Oct 15
Final
vs. Mohawk W, 12-5
@ Fleming Fleming Turf Complex
Sun Oct 15
Final
vs. Fleming L, 19-0
@ Fleming Fleming Turf Complex
Sun Oct 15
Final
vs. St. Lawrence (K) L, 21-12
@ Fleming Fleming Turf Complex
Sat Oct 21
Final
vs. Humber L, 47-0
@ Sheridan
Sat Oct 21
Final
vs. Loyalist L, 17-14
@ Sheridan
Sat Oct 21
Final
vs. Conestoga L, 19-12
@ Sheridan
Sat Sep 22
Final
vs. Humber L, 42-0
Sat Sep 22
Final
vs. Conestoga W, 17-12
@ Sheridan - Trafalgar
Sat Sep 22
Final
vs. Seneca L, 31-7
@ Sheridan - Trafalgar
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 34-10
@ Conestoga College - Rogers Field, Cambridge
Sat Sep 29
Final
vs. Humber L, 24-0
@ Conestoga College - Rogers Field, Cambridge
Sat Sep 29
Final
at Seneca L, 28-10
Conestoga
Sat Oct 13
Final
vs. Durham W, 19-15
@ Fleming College Crossover
Sat Oct 13
Final
vs. Loyalist L, 30-14
@ Fleming College Crossover
Sun Oct 14
Final
vs. St. Lawrence L, 26-0
@ Fleming College Crossover
Sun Oct 14
Final
vs. Algonquin L, 36-5
@ Fleming College Crossover
Sun Oct 14
Final
vs. Fleming L, 22-7
@ Fleming College Crossover
Sat Oct 20
Final
vs. Humber L, 36-0
@ Seneca College
Sat Oct 20
Final
vs. Conestoga L, 22-5
@ Seneca College
Sat Oct 20
Final
vs. Seneca W, 20-19
@ West Tournament
Sat Nov 03
Final
at Loyalist L, 28-5
Game 2
Sat Nov 03
Final
vs. St. Lawrence L, 20-7
Game 5 - Consolation
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
No Event
Sat Sep 09
Final
at Cambrian W, 4-0
Campus Field
Sat Sep 16
Final
vs. George Brown L, 4-1
Trafalgar
Wed Sep 20
Final
at Conestoga W, 5-2
Budd Park Field #1
Sun Sep 24
Final
vs. Cambrian W, 3-2
Trafalgar
Tue Sep 26
Final
vs. U of T Mississauga W, 6-1
Trafalgar
Sat Sep 30
Final
vs. Humber L, 3-2
Trafalgar
Tue Oct 03
Final
at U of T Mississauga L, 1-0
South Field
Tue Oct 10
Final
vs. Conestoga W, 6-0
Trafalgar
Fri Oct 13
Final
at George Brown L, 3-1
Esther Shiner Stadium
Wed Oct 18
Final
at Humber L, 1-0
Soccer Centre
Sun Oct 22
Final
vs. Centennial W, 6-2
Game D
Thu Oct 26
Final
at Algonquin L, 3-0
Game 3
Fri Oct 27
Final
at Fleming W, 2-1
Consolation Semi-Finals - Game 6
Sat Oct 28
Final - OT
vs. Fanshawe L, 5-2
Consolation Final - Game 9
Sat Jan 13
1 vs. Centennial Green
4 vs. Sheridan men's soccer
Sat Jan 13
2 vs. Centennial Black
5 vs. Sheridan men's soccer
Sat Jan 13
1 vs. UTM
6 vs. Sheridan men's soccer
Sat Jan 13
1 Semi Finals vs. UTM
3 vs. Sheridan men's soccer
Sat Jan 13
4 Championship Game: vs. Guelph
5 vs. Sheridan men's soccer
Sat Jan 13
Sheridan men's soccer
at Centennial Invitational
Fri Jan 19
1 vs. Laurier B
4 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 19
0 vs. Lakehead O
7 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 19
2 Final vs. Conestoga
4 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 19
Sheridan men's soccer
at Conestoga Invitational
Fri Jan 26
3 vs. George Brown
2 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 26
0 vs. Laurier B
0 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 26
1 vs. Fanshawe
2 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 26
2 Semi Finals vs. Centennial
3 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 26
2 Final vs. George Brown
0 vs. Sheridan men's soccer
Fri Jan 26
Sheridan men's soccer
at Redeemer Invitational
Sat Feb 17
0 vs. St. Clair
2 vs. Sheridan men's soccer
Sat Feb 17
0 vs. Redeemer
0 vs. Sheridan men's soccer
Sat Feb 17
0 vs. Conestoga
4 vs. Sheridan men's soccer
Sat Feb 17
0 Semi Finals vs. Fanshawe
2 vs. Sheridan men's soccer
Sat Feb 17
1 Final vs. UTM
0 vs. Sheridan men's soccer
Sat Feb 17
Sheridan Invitational
vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 09
OCAA Regional
vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 09
1 Mohawk
2 vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 09
1 Canadore
6 vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 09
2 Durham
2 vs. Sheridan men's soccer
Thu Mar 22
OCAA Championship Group Stage
vs. Sheridan men's soccer
Thu Mar 22
9:50am
1 Humber
1 vs. Sheridan men's soccer
Thu Mar 22
11:30am
0 Fanshawe
0 vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 23
OCAA Championship Group Stage
vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 23
9:00am
2 St. Clair
5 vs. Sheridan men's soccer
Fri Mar 23
12:20pm
3 Seneca
2 vs. Sheridan men's soccer
Sat Mar 24
OCAA Championship Medal Round
vs. Sheridan men's soccer
Fri Sep 07
Final
at George Brown T, 0-0
Esther Shiner
Sun Sep 09
Final
at Cambrian W, 1-0
Thu Sep 13
Final
at Conestoga W, 5-0
Budd Park Field #1
Thu Sep 20
Final
vs. George Brown T, 2-2
Wed Sep 26
Final
at U of T Mississauga W, 3-1
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 4-0
Wed Oct 03
Final
at Humber T, 2-2
Soccer Centre
Sat Oct 06
Final
vs. Cambrian T, 1-1
Wed Oct 10
Final
vs. U of T Mississauga W, 7-0
Wed Oct 17
Final
vs. Humber T, 1-1
Sat Oct 20
Final
at Centennial W, 3-0
Game C
Thu Oct 25
Final
vs. Durham W, 3-0
Game 4
Fri Oct 26
Final
vs. Algonquin W, 3-2
Game 8 - Semi-Final
Sat Oct 27
Final
vs. Humber L, 2-1
Gold Medal Game
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
No Event
Wed Sep 14
Final
vs. Seneca T, 1-1
Trafalgar
Sat Sep 17
Final
at George Brown W, 4-0
Centennial Park Stadium
Tue Sep 20
Final
vs. U of T Mississauga W, 7-0
Trafalgar
Sun Sep 25
Final
at Niagara T, 0-0
Youngs Sportsplex
Thu Sep 29
Final
at Seneca L, 5-0
Newnham Campus
Sat Oct 01
Final
vs. George Brown W, 6-0
Trafalgar
Tue Oct 04
Final
at Humber L, 1-0
Centennial Park Stadium
Wed Oct 12
Final
vs. Niagara W, 2-0
Trafalgar
Sat Oct 15
Final
vs. Humber T, 2-2
Trafalgar
Tue Oct 18
Final
at U of T Mississauga W, 4-1
North Field
Sat Oct 22
Final
vs. Mohawk L, 4-2
Game C
Sat Aug 18
Final
vs. Waterloo L, 2-1
@ at Nipissing
Sun Aug 19
Final
at Nipissing L, 4-0
Tue Aug 21
Final
at Trent L, 3-0
Sun Aug 26
Final
vs. Durham W, 2-1
Fri Sep 07
Final
at George Brown W, 6-1
Esther Shiner
Sun Sep 09
Final
at Cambrian W, 3-0
Thu Sep 13
Final
at Conestoga W, 1-0
Budd Park Field #1
Wed Sep 19
Final
vs. George Brown W, 4-2
@ Trafalgar(Oakville)
Tue Sep 25
Final
at U of T Mississauga W, 1-0
Sat Sep 29
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Wed Oct 03
Final
at Humber L, 2-0
Soccer Centre
Sat Oct 06
Final
vs. Cambrian W, 2-0
Tue Oct 09
Final
vs. U of T Mississauga W, 3-1
Tue Oct 16
Final
vs. Humber L, 5-0
Sat Oct 20
Final
vs. St. Clair L, 2-1
Game A
View Full Schedule
Sat Oct 28
Final
vs. Mohawk W, 3-0
Sat Nov 04
Final
at Redeemer L, 3-2
Fri Nov 10
Final
at St. Clair W, 3-1
Sat Nov 11
Final
at Fanshawe L, 3-0
Sat Nov 18
Final
vs. Humber L, 3-2
Fri Nov 24
Final
vs. Conestoga L, 3-2
Sat Nov 25
Final
at Niagara W, 3-0
Sat Dec 02
Final
vs. Boreal W, 3-1
Sun Dec 03
Final
vs. Cambrian W, 3-0
Sat Jan 13
Final
vs. St. Clair L, 3-2
Sun Jan 14
Final
vs. Niagara L, 3-1
Fri Jan 19
Final
at Conestoga L, 3-1
Sat Jan 20
Final
vs. Redeemer L, 3-2
Wed Jan 24
Final
vs. Fanshawe L, 3-0
Wed Jan 31
Final
at Mohawk W, 3-1
Sun Feb 04
Final
at Humber L, 3-0
Sat Feb 10
Final
at Cambrian W, 3-0
Sun Feb 11
Final
at Boreal W, 3-1
Sun Feb 18
Final
at George Brown L, 3-1
Game A
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 3-0
Sat Oct 06
Final
at Trent W, 3-0
Sat Oct 20
Final
at Mohawk L, 3-1
Sat Oct 27
Final
at Cambrian W, 3-0
Sun Oct 28
Final
at Boreal W, 3-0
Sat Nov 03
Final
vs. Redeemer L, 3-0
Sat Nov 17
Final
vs. Conestoga W, 3-1
Wed Nov 21
Final
vs. Humber L, 3-0
Sun Nov 25
Final
vs. Niagara L, 3-2
Sat Dec 01
Final
at Fanshawe L, 3-0
Sun Dec 02
Final
at St. Clair L, 3-0
Thu Jan 10
Final
at Humber L, 3-0
Sun Jan 13
Final
vs. St. Clair W, 3-0
Thu Jan 17
Final
at Niagara L, 3-0
Sun Jan 20
Final
vs. Fanshawe L, 3-0
Sat Jan 26
Final
vs. Cambrian W, 3-0
Sun Jan 27
Final
vs. Boreal W, 3-0
Fri Feb 01
Final
at Redeemer W, 3-2
Thu Feb 07
Final
vs. Mohawk L, 3-2
Sat Feb 09
Final
at Conestoga L, 3-0
Sat Feb 16
Final
at La Cite L, 3-0
Game F
View Full Schedule
No Event
Sat Oct 28
Final
vs. Mohawk W, 3-1
Sat Nov 04
Final
at Redeemer W, 3-0
Fri Nov 10
Final
at St. Clair L, 3-1
Sat Nov 11
Final
at Fanshawe L, 3-1
Sat Nov 18
Final
vs. Humber L, 3-0
Fri Nov 24
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Sat Nov 25
Final
at Niagara L, 3-1
Sat Dec 02
Final
vs. Boreal W, 3-0
Sun Dec 03
Final
vs. Cambrian W, 3-2
Sat Jan 13
Final
vs. St. Clair L, 3-0
Sun Jan 14
Final
vs. Niagara W, 3-2
Fri Jan 19
Final
at Conestoga W, 3-0
Sat Jan 20
Final
vs. Redeemer W, 3-0
Wed Jan 24
Final
vs. Fanshawe L, 3-1
Fri Feb 02
Final
at Mohawk W, 3-2
Sun Feb 04
Final
at Humber L, 3-0
Sat Feb 10
Final
at Cambrian W, 3-1
Sun Feb 11
Final
at Boreal W, 3-1
Sat Feb 17
Final
vs. Seneca W, 3-1
Thu Feb 22
Final
vs. Loyalist W, 3-1
Game 2
Fri Feb 23
Final
vs. Niagara L, 3-0
Game 7
Sat Feb 24
Final
at St. Clair L, 3-2
Bronze Medal Game
Sat Sep 15
Final
vs. Durham L, 3-1
Sat Sep 29
Final
vs. Seneca W, 3-1
Sheridan Homecoming
Sat Oct 13
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sat Oct 13
Final
vs. Canadore W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sun Oct 14
Final
vs. Cambrian W, 3-1
Wannamaker Invitational
Sun Oct 14
Final
vs. Seneca W, 3-0
Wannamaker Invitational
Sat Oct 20
Final
at Mohawk L, 3-1
Sat Oct 27
Final
at Cambrian W, 3-0
Sun Oct 28
Final
at Boreal W, 3-0
Sat Nov 03
Final
vs. Redeemer W, 3-0
Sat Nov 17
Final
vs. Conestoga W, 3-0
Wed Nov 21
Final
vs. Humber L, 3-0
Sun Nov 25
Final
vs. Niagara L, 3-1
Sat Dec 01
Final
at Fanshawe L, 3-0
Sun Dec 02
Final
at St. Clair L, 3-0
Thu Jan 10
Final
at Humber L, 3-0
Sun Jan 13
Final
vs. St. Clair L, 3-0
Thu Jan 17
Final
at Niagara L, 3-2
Sun Jan 20
Final
vs. Fanshawe L, 3-0
Sat Jan 26
Final
vs. Cambrian W, 3-0
Sun Jan 27
Final
vs. Boreal W, 3-0
Fri Feb 01
Final
at Redeemer W, 3-2
Thu Feb 07
Final
vs. Mohawk L, 3-1
Sat Feb 09
Final
at Conestoga W, 3-1
Sat Feb 16
Final
at Canadore W, 3-1
Game F
Fri Feb 22
Final
vs. Humber L, 3-0
Game 4
Sat Feb 23
Final
vs. Mohawk L, 3-1
Game 5
View Full Schedule

Bruin Social Central

Facebook

Instagram